بیمهٔ درمانی

تمامی دانشجویان ثبت نام شده بصورت اتوماتیک توسط برنامه Insurance Foreign Health بیمه می‌شوند. دانشجویان تمام وقت در مقاطع فوق لیسانس و بالاتر همچنین بصورت اتوماتیک در برنامه Graduate Student Union (GSU) dental ثبت نام می‌شوند. گزینه دیگر که می‌توتند جایگزین Foreign Health شود بیمه GSU Health Plan است که هزینه کمتری دارد. توصیه می‌شود در اسرع وقت از بیمه Foreign Health انصراف داده و برای GSU Health Plan اقدام فرمایید. اطلاعات لازم رامی‌توانید در مشاهده فرمایید.

Medical Care Plan (MCP)

در اسرع وقت، خود و وابستگانتان حضوری برای این بیمه اقدام بفرمایید. به منظوراین کار می بایست استادی پرمیت (Study permit)، نامه اشتغال به تحصیل (Enrolment Verification Letter) و پاسپورت خود را در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۴ عصربه آدرس ذیل ارایه دهید و با پر کردن فرمهای مربوطه کارت خود را دریافت کنید.

Medical Care Plan, 45 Major’s Path, P.O. Box 8700, St. John’s, NL A1B 4J6

جهت تهیه نامه اشتغال به تحصیل به سلف سرویس مراجعه فرمایید. پرمیت وابستگان خود اعم از visitor و work را به همراه داشته باشید همینطور ترجمه عقدنامه در صورت همراهی همسر.

کارت MCP خود را همیشه به همراه داشته باشید و هرسال جهت تمدید اقدام کنید.

بیمه دندان

بیمه دندان درمان ریشه (عصب کشی ) و کاشت و روکش دندان را پوشش نمیدهد و هزینه بالایی دارند. در صورت نیاز قبل از مهاجرت درمانهای لازمه را در وطن انجام دهید. این بیمه فقط معاینه، کشیدن، عکس، پر کردنهای سطحی و بخشی از جرم گیری را پوشش می‌دهد. بسته به دکتر مورد نظر هزینه ها می‌تواند مستقیم از بیمه پرداخته شود و یا اینکه شما پرداخته و از بیمه از طریق آنلاین ادعا بفرمایید. مطب های دندانپزشکی متعددی در سراسر سینت جانز واقع شده اند.

ملاقات با پزشک

کلینیک درمانی دانشگاه در طبقه 5 مرکز دانشگاه (University center (UC))واقع شده و با مراجعه حضوری، پر کردن فرمهای مربوطه و ارایه کارت MCP می‌توانید نسبت به تشکیل پرونده و انتخاب پزشک خانواده اقدام فرمایید. بعد از تشکیل پرونده برای تنظیم وقت ملاقات با پزشک می‌توانید به صورت حضوری ویا تلفنی (شماره تماس 864-8500) اقدام کنید. در صورت تاخیر بیش از 10 دقیقه و یا از دست دادن قرار ،30 دلار جریمه می‌شوید پس اگر به هر دلیلی نمی‌توانید به قرار خود برسید قبل از 7 صبح آنروز به این آدرس ایمیل زده [email protected] و قرار را کنسل کنید.

http://www.mun.ca/health/contact.php http://www.mun.ca/health/missed_appointment.php

همچنین می‌توان پزشک خانواده را از پزشکان خارج از کلینیک انتخاب نمود و با تماس با دپارتمان Health and Community Services می‌توانید به لیست پزشکان شهر دسترسی پیدا کنید. برای ویزیت پزشک بدون وقت قبلی می‌توانید به کلینیکی واقع درخیابان بلاک مارش مراجعه کنید:

Blackmarsh Family Care Clinic, 260 Blackmarsh Road (in the Dominion supermarket building)

Phone: 709-576-6555

در موارد اورژانسی مربوط به افراد بالغ می‌توانید به اورژانس بیمارستانهای Health Science Center و یا St. Clare مراجعه کنید. در موارد اورژانسی مربوط به کودکان نیز به Janeway Children's Hospital مراجعه فرمایید. اطلاعات مربوطه را می‌توان در لینک زیر یافت: http://www.stjohns.ca/living-st-johns/newcomers/health-care

Designed and implemented by @mohebifar - Source code